На Волині медики повертають дітям втрачений слух (ВІДЕО)


Волинська дитяча обласна лікарня – одна з трьох в Україні, де проводять надскладні операції і допомагають подолати глухоту. Там оперують найфаховіші лікарі Європи. Про це повідомляють у матеріалі «Подробности». Об этом сообщает vilna-ukraina.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як вдалося досягти такої співпраці з іноземними колегами – розкажемо далі.

На операційному столі – 12-річний Сашко. Півроку тому хлопець раптово почав втрачати слух. Лікарі діагностували в нього пухлину.

“Взимку в нього було запалення, а потім він весною пожалівся, що мам мені погано на вушко чути. Ми поїхали в свою лікарню. І там сказали підозра на холеостому”, – розповідає Валентина Варчук, мама пацієнта.

Пухлина вже встигла розростися у вусі дитини, – кажуть лікарі. Тож операція стала єдиним шансом повернути хлопцеві слух. Хірурги за допомогою операційного мікроскопа видалили новоутворення.

Операцію провів відомий професор з Німеччини разом з українськими колегами. Він прилітає до Луцька уже впродовж трьох років. Оперує безплатно.

“Мені хочеться поділитися своїми знаннями та вміннями. Ми вибудували дуже ефективну систему в Ганновері в умовах тієї медицини, яка є в Німеччині. Україна – це Європа. Тож ми хочемо передати наш досвід, щоб рівень медицини в Україні досягнув європейського”, – наголосив Томас Ленарц, професор, директор Німецького слухового центру в Університетській клініці Ганновера.

Європейський досвід уже перейняв і успішно втілює дитячий нейрохірург Михайло Ловга. Тепер під час операції він успішно застосовує обладнання, про яке ще кілька років тому вітчизняні лікарі лише мріяли.

“Гнучкий ендосоп, якого в Україні не має ніхто. Дозволяє нам під певними ракурсами зайти в порожнину черепа і з допомогою гнучкого ендоскопа роздивитися ділянки, які нам важливі. Раніше треба було робити велику операцію, відкривати, щоб туди добратися”, – зазначив Михайло Ловга, дитячий лікар-нейрохірург.

Надсучасне обладнання для Волинської обласної дитячої лікарні постачають німецькі благодійники. Фонд “Допомога дітям Чорнобиля” з міста Хільдесхайм впродовж десяти років тісно співпрацює з медзакладом.

“Наша мета: організувати цілий цикл, щоб від самого початку і до кінця – навчити медперсонал правильно надавати допомогу: лікарів – оперувати, медсестер – асистувати. Застосовувати діагностичні методики”, – зазначила Рита Лімротт, голова фонду “Допомога дітям Чорнобиля” (Німеччина).

Німецький Фонд від початку співпраці з лікарнею надав обладнання вже на понад 90 мільйонів гривень.

“Це мікроскоп для проведення ушних операцій разом зі “шпіоном”, тобто можна асистенту разом і вчиться, і дивиться. Це є моніторинг лицевого нерва – для контролю проходження лицевого нерва, щоб його не пошкодити”, – розповідає Руслан Жиленко, завідувач ЛОР-центру Волинської обласної дитячої лікарні.

До цієї лікарні їдуть з різних куточків України. На візит до лікаря шикуються черги.

Волинська дитяча лікарня – єдина на заході країни, де проводять такі операції. Невдовзі за підтримки німецьких фахівців тут сподіваються створити потужний регіональний центр для допомоги дітям, які хочуть почути світ.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/na-volyni-medyky-povertaiut-ditiam-vtrachenyj-slukh-video/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя